top of page

FootBalance - vložky na mieru

footbalance.jpg
footbalance1.jpg
footbalance2.jpg

FootBalance - diagnostika chodidiel a vložky na mieru

Výrazná nadpolovičná väčšina ľudskej populácie má nejaké problémy s chodidlami.

Môžu to byť: nerovnaká dĺžka dolných končatín alebo zmena klenby chodidla.

Samozrejme ešte sú možné aj rôzne vrodené deformácie chodidla, ale to nie je predmetom našej liečby.

My sa zameriavame hlavne na  liečbu zmien klenby chodidiel.

Je veľmi dôležité vedieť:

Vzhľadom na to, že chodíme po nohách a neplazíme sa ako hadi, tak celá naša hmotnosť sa prenáša na chodidlá, ktoré nás nosia celý život. Z toho vyplýva, že akýkoľvek problém v oblasti chodidiel má vplyv na celý náš pohybový aparát. Laicky povedané - tento problém sa prenáša po osi: členok- koleno- bedrový kĺb- chrbtica.

Pri nesprávnom zaťažovaní dolných končatín, následkom problémov s klenbou chodidiel, dochádza postupne k nadmernému a predčasnému opotrebovaniu chrupaviek kĺbov (členky, kolená, bedrové kĺby) a to vedie k bolestiam a obmedzeniu hybnosti v týchto kĺboch. Môže to viesť až operáciám, prípadne umelým náhradám kĺbov, alebo operáciám chrbtice. Často to má za následok predčasnú invalidizáciu pacienta a hlavne zhoršenie zdravia následkom bolestí a obmedzením výkonnosti .

Keďže mnohokrát o probléme s chodidlami ani nevieme, tak si ani neuvedomujeme, že s tým súvisia naše problémy s chrbticou alebo s kĺbmi.

Medicína má byť hlavne o liečení príčin obtiaží pacienta a nie len o potláčaní symptómov.

Všetci nosíme nejakú obuv, ktorá je vyrobená na základe priemeru všeobecných parametrov ľudských chodidiel. Takáto obuv nám môže sedieť veľkosťou, avšak  každý máme individuálne tvarované chodidlo a preto našou obuvou sa stane topánka alebo športová obuv, až po na mieru vytvarovaní vložky v topánke.

Preto sme sa rozhodli v rámci komplexnej liečby našich pacientov a odstraňovaní základných príčin ich problémov s pohybovým aparátom, doplniť našu ponuku práve o FootBalance.

Táto liečba pozostáva z dvoch častí:

  • Najprv diagnostikujeme typ problému s chodidlom a jeho klenbou na špeciálnom prístroji.

 

  • Potom hneď na počkanie vyrobíme  presne na mieru vložky do vašej obuvi.


A vtedy sa vaša obuv stáva skutočne vašou!

Prvé dni, je potrebné nosiť túto obuv len niekoľko hodín denne a postupne  zvykať vaše nohy na nový, lepší život. Následne sa zlepší život aj vašich kĺbov a chrbtice a možno vás aj prestane bolieť hlava.

Tešíme sa, že vám môžeme priniesť ďalšiu diagnosticko-terapeutickú metódu na zlepšenie vášho života.

Nedajte viac šancu svojej bolesti a príďte.

bottom of page