top of page

MDM v terapii cukrovky

Doctor and Patient

Máte cukrovku  a liečite sa ňu viac rokov?

S vysokou pravdepodobnosťou  sa u vás môže vyvinúť napriek užívaniu liekov  poškodenie periférnych nervov, takzvaná diabetická polyneuropatia.

Na dolných končatinách to poznáme pod názvom diabetická noha a je sprevádzaná nepríjemnými neuropatickými bolesťami. Následne,  pri nedostatočnom liečení, sa žiaľ veľmi často táto komplikácia končí amputáciou časti postihnutej dolnej končatiny.

Chcete tomu predísť?

Inovatívnym riešením  na  liečbu diabetickej polyneuropatie  je  MDM terapia. Táto terapia je založená na neinvazivnej elektrofyziologickej stimulaci centrálneho nervového systému.

Je to nebolestivá terapia, kde jedno sedenie trvá približne 30 minút. Po počiatočnom jemnom mravenčení po asi 5 minutách nastupuje relaxácia. Je nevyhnutné absolvovať 1 celý cyklus, čo je sled 13 sedení. Rýchlosť nástupu účinku je individuálna podľa stavu diabetického pacienta a efekt liečby pretrváva 6 až 12 mesiacov,  prípadne i dlhšie.

 

Liečba MDM je účinná a bezpečná bez nežiaducich vedľajších účinkov. Absolvovať tento typ liečby, ale nemôžu epileptickí pacienti, tehotné ženy a osoby po transplantácii. Liečba nie je hradená zdravotnou poisťovňou .

 

Sme jedno zo 4  certifikovaných pracovísk na Slovensku,  ktoré pre vás disponuje touto technikou. Radi sa postaráme, aby vaše končatiny zostali stále vašimi.

Objednajte sa z pohodlia domova na presný dátum a čas na +421 918 906 396 alebo na +421 36 631 0034

bottom of page