top of page

Vitamín C v infúzii

Viete ako účinne predchádzať  únave?

Bývate opakovane chorý? Odborníci na tom zapracovali a odporúčajú preventívne podávanie vysokých dávok vitamínu C formou infúzií. Vitamín C zabezpečí ochranu pred mnohými chorobami. Odporúča sa pri chronických infekciách, pri nadmernej slabosti a únave, pri telesnom i duševnom vyčerpaní, pri dlhotrvajúcich zápalových ochoreniach. Nedostatok vitamínu C sa najviac prejavuje  na jeseň a na jar, kedy je zvýšený počet zápalových ochorení.

Vplyv na zdravie

Kyselina askorbová je potrebná na reguláciu metabolizmu aminokyselín, udržiavanie pevnosti cievnych stien (najmä kapilár) a tkanivové dýchanie. Podporuje vstrebávanie železa, stimuluje tvorbu bielych krviniek, vývoj kostí, zubov a chrupaviek, podporuje rast a odstraňuje voľné radikály.

Zvýšené dávky vitamínu C by mali užívať predčasne narodení novorodenci, tehotné a dojčiace ženy, osoby pracujúce v infekčnom alebo stresovom prostredí. Fajčiarom sa odporúča dvojnásobná odporučená denná dávka.

Prejavy nedostatku kyseliny askorbovej

Mierna hypovitaminóza sa prejavuje spomaleným rastom, kazením zubov, narušením stavby kostí, deformitami kĺbov, nedostatočnou odolnosťou proti infekciám, únavou, žalúdočnými problémami, lámavými kapilárami a zníženou tvorbou mlieka.

Extrémna hypovitaminóza spôsobuje chorobu skorbut, ktorá sa prejavuje anémiou, krvácavosťou, opuchom kĺbov a ďasien, stratou zubov, krehkosťou kostí, sterilitou, častými infekciami, atrofiou svalov a žalúdočnými vredmi.

Liečebná kúra by mala obsahovať podanie 8 infúzií v týždňových intervaloch.

Nedajte viac šancu svojej bolesti a príďte.

bottom of page